55-lecie Przedszkola Samorządowego nr 3

                      "Bajkowego Przedszkola" w Turku

       połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej

   11 października obchodziliśmy jubileusz 55 urodzin połączony z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście. Odwiedził nas Burmistrz Miasta Turku p. Romuald Antosik, kierownik   Wydziału Spraw Społecznych p. Aleksandra Purcel- Kowalska, przewodniczący Komisji do Spraw Oświaty p .Paweł Kwiatkowski. Gościliśmy również emerytowanych pracowników naszego przedszkola ,przedstawicieli Rady Rodziców oraz rodziców  przedszkolaków. W jubileuszowym spotkaniu uczestniczyli wszyscy pracownicy  „Bajkowego Przedszkola” oraz nasze drogie dzieci.                                                                        Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Pasturek, prosząc o odśpiewanie hymnu przedszkola, następnie witając gorąco wszystkich zaproszonych gości, rodziców, pracowników oraz dzieci. W dalszej części spotkania został odczytany rys historyczny naszego przedszkola. Głos zabrał burmistrz miasta p. R. Antosik, który gratulując jubileuszu 55 urodzin przekazał voucher na zakup zabawek dla naszych milusińskich. Burmistrz wręczył także p. Alicji Apelt odznakę „Za zasługi  dla miasta Turku”. Życzenia z okazji jubileuszu złożyła również kierownik sąsiadującego z nami Żłobka Miejskiego p. Monika Rojek wypowiadając się ciepło nt wzajemnej współpracy obu placówek.                                                                                                                        

Po zakończeniu części oficjalnej nasze przedszkolaki przedstawiły program  słowno- muzyczny złożony z tańców  i wierszy oraz życzeń dla pracowników przedszkola z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W trakcie spotkania nie zabrakło wspomnień, a to dzięki specjalnie przygotowanej wystawie bogatych w artykuły, ilustracje i zdjęcia  kronik. Domowa i ciepła atmosfera, radosny nastrój przyczyniły się do tego, że to spotkanie długo pozostanie          w naszej pamięci wraz z cytowanymi słowami podziękowań i życzeń  pani dyrektor:

-Dzieciom aby pobyt w przedszkolu dawał im radość i szanse rozwoju, aby zawsze czuły się tutaj jak we własnym domu.

-Pracownikom,  samych sukcesów w wychowaniu młodego pokolenia, cierpliwości i wytrwałości w budowaniu miejsca gdzie miarą sukcesu jest uśmiech dziecka oraz wszelkiej pomyślności i szczęścia w życiu osobistym.

-Rodzicom, aby byli dumni z osiągnięć dzieci, aby ich pociechy lubiły przedszkole, a po latach wspominały je          z uśmiechem.

-Władzom miasta, aby sprawy związane z oświatą stały się łatwiejsze a współpraca z jednostkami oświatowymi była pełna wzajemnego zrozumienia.

-Naszym kochanym emerytom zdrowia, wszelkiej pomyślności i uśmiechu na co dzień.

                                                                                                                                  

Występy naszych przedszkolaków w innych placówkach

   Kontynuując współpracę z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym  w Turku oraz  Miejskim Żłobkiem przedszkolaki z grup starszych zaprezentowały  inscenizacje słowno – muzyczne dedykowane pracownikom i wychowankom tych placówek.  W trakcie spotkań dzieci z zaangażowaniem przedstawiły  przygotowane na te okazje wiersze, piosenki i  tańce .Występy naszych przedszkolaków cieszyły się dużym zainteresowaniem i ciepłym odbiorem publiczności. Na koniec każdego spotkania mali artyści otrzymali  gromkie brawa i podziękowania od pracowników obu placówek.                                                                                                                      

Cała Polska Czyta Dzieciom

   W grupie 1, rodzice spotykają się z dziećmi i w ramach kampanii Ogólnopolskiej - Cała Polska Czyta Dzieciom, czytają bajki, baśnie i wiersze. Rozwijają w ten sposób wiedzę o świecie, wzbogacają słownictwo dzieci a także w taki naturalny sposób mogą poznać środowisko rówieśnicze swojego dziecka.

Dzień Poczty Polskiej

   Dnia 18 października dzieci z grupy 1 odwiedził listonosz. Okazja była wyjątkowa, gdyż tego dnia przypadał Dzień Listonosza i obchodzony był Dzień Poczty Polskiej. Gość opowiedział dzieciom o sposobie doręczania przesyłek i listów, o trudach swojej codziennej pracy. Przedszkolaki podarowały rysunki i przekazały najlepsze życzenia dla wszystkich pracowników urzędu pocztowego w Turku.

„Z książką można wiele"

   W ramach akcji ph. „Z książką można wiele” promowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku 21 października kolejny raz odwiedziły nasze przedszkole panie bibliotekarki z tejże placówki. Celem spotkania było rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci.  Podczas spotkań panie bibliotekarki rozmawiały z przedszkolakami o książkach do nich adresowanych, prezentowały  wybrane egzemplarze dostępne w bibliotece. Dzieci wysłuchały bajki o Edziu – wiewiórze  przeczytanej przez jedną z pań. Spotkaniu towarzyszyło duże zainteresowanie i skupienie uwagi wśród naszych przedszkolaków. Pamiętajmy, że czytanie rozwija wyobraźnię i wrażliwość dzieci, ułatwia komunikację, rozwija kompetencje językowe, daje radość i zadowolenie. Dlatego odwiedzajmy biblioteki wraz z naszymi milusińskimi rozwijając w nich zainteresowania czytelnicze.

„Przedszkole pamięta”

   W dniach 21-25.10.2019r w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowe ph ”Szkoła, Przedszkole pamięta” Bajkowe Przedszkole zorganizowało tydzień upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i 75 rocznicę Powstania Warszawskiego.

Działania tego tygodnia to min:

  • wykonanie kącików tematycznych z książkami, zdjęciami oraz plakatami o tematyce wojennej przyniesionych przez dzieci,

  • spacery po naszym mieście w celu odkrywania lokalnych pomników pamięci narodowej ,

  • wykonanie albumów zawierających prace dzieci o tematyce patriotycznej,

  • nauka wierszy i piosenek z lat wojennych,

  • zorganizowanie spotkania ze świadkiem II Wojny Światowej ,w celu przybliżenia dzieciom czasu wojny.

Podsumowaniem tygodniowej akcji było zapalenie przyniesionych przez przedszkolaki zniczy w miejscach upamiętniających bohaterów zasłużonych dla naszej Ojczyzny.

  

Poznajemy zawody- Marynarz

   Dnia 25.10.2019r. przedszkolaki z grupy 4 i 5 gościły Marynarza. Zaproszony gość opowiedział dzieciom o swoich wyprawach, o pracy na morzu oraz o specjalnych zadaniach na statku. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca marynarza, jak wygląda jego strój oraz co jest niezbędne w jego pracy. Poznały również różne rodzaje statków.
Było to niezwykłe spotkanie, bowiem nie codziennie można posłuchać tak ciekawych opowieści.

Spotkania przedszkolaków z psem Kamą

   W miesiącu październiku dzieci z poszczególnych grup uczestniczyły w spotkaniach edukacyjnych  z wyjątkowymi gośćmi. Byli to- sunia Kama wraz ze swoimi opiekunami z Turkowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W czasie spotkań dzieci uczyły się prawidłowych postaw wobec zwierząt. Dowiedziały się, gdzie można bezpiecznie dotknąć ciała psa, w  jaki sposób karmić go, a także  jak zachować się w kontakcie    z nieznanym psem, jak chronić się  i obronić w razie ataku . Każdy przedszkolak mógł podejść do Kamy, by przećwiczyć sposób właściwego  zachowania wobec niej. Dużo radości sprawiło wszystkim pogodne usposobienie suni, pokaz jej umiejętności, aportowanie oraz spacer z opiekunem. Spotkanie umożliwiło  przedszkolakom poszerzenie wiedzy nt. świata zwierząt, pogłębiło ich empatię i poczucie odpowiedzialności.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now