Imieniny Bajkowego Przedszkola

   5 listopada, jak co roku obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Postaci z Bajek a wraz z nim imieniny naszego Bajkowego Przedszkola. Już od samego rana przedszkolaki przebrane w barwne, bajkowe stroje  uczestniczyły     w różnych zabawach, słuchały czytanych bajek oraz wykonywały prace plastyczne nt. ulubionych utworów literatury dziecięcej. Szczególnym wydarzeniem tego dnia był „bajkowy bal”, podczas którego Czarodziejka-Wodzirej zaproponowała wszystkim przedszkolakom wspólną zabawę, tańce i pląsy  przy muzyce dziecięcej oraz quiz tematyczny dotyczący znajomości bajek. Nasi milusińscy zaprezentowali także swoje barwne stroje na pokazie mody bajkowej. Tego dnia w Bajkowym Przedszkolu słychać było muzykę i  śpiew  a dobry humor towarzyszył wszystkim do końca. Już dziś zapraszamy na Bajkowe Imieniny za rok.

 Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu Samorządowym Nr3

   Dnia 8 listopada 2019 r. w Bajkowym Przedszkolu uczczono  zbliżające się Święto Niepodległości Polski.

Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyli wszyscy przedszkolacy oraz personel naszego przedszkola. Celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury

i tradycji oraz utrwalenie znajomości symboli narodowych naszego kraju. Dołączając do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”spotkanie  rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”.       W dalszej części dzieci z grupy 3 i 7 zaprezentowały tańce narodowe, wiersze oraz  piosenki o tematyce patriotycznej. Spotkanie uświetnił także występ dzieci z koła wokalno-tanecznego, które po części artystycznej wręczyły przybyłym symboliczne biało-czerwone flagi. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Słowem i piosenką oddają szacunek symbolom narodowym i naszej Ojczyźnie.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

   20 listopada to dzień, w którym w 1989 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło Międzynarodową Konwencję   o Prawach Dziecka.  W naszym przedszkolu dzieci są zapoznawane z prawami, jakie posiadają, dlatego ten dzień jest szczególnie ważny.

PRAWA DZIECKA (Janusz Korczak)

Niech się wreszcie każdy dowie
I rozpowie w świecie całym,
Że dziecko to także człowiek,
Tyle, że jeszcze mały.
Dlatego ludzie uczeni, Którym za to należą się brawa,
Chcąc wielu dzieci los odmienić,
Stworzyli dla was mądre prawa.
Więc je na co dzień i od święta - Spróbujcie dobrze zapamiętać!

Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego, A szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego. Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić. Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać, I każdego mogę zawsze na ratunek wzywać. Jeśli mama albo tata już nie mieszka z nami, Nikt nie może mi zabronić spotkać ich czasami. Nikt nie może moich listów czytać bez pytania, Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania. Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa, A gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa. Tak się tu wiersze poukładały, Prawa dla dzieci na całym świecie,

Byście w potrzebie z nich korzystały Najlepiej, jak umiecie.

Konkurs recytatorski "Zamieszkaj w Bajce" w MDK Turek

Światowy Dzień Rzucania Palenia

   W ramach realizacji programu „Czyste powietrze wokół nas”  dotyczącego „Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu” w dniu 21 listopada 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. W związku z powyższym w grupach zorganizowano kąciki informacyjne dla rodziców na temat szkodliwości palenia papierosów oraz wystawy  prac wykonanych  wspólnie przez dzieci i ich rodziców. W poszczególnych grupach, odbyły się zajęcia edukacyjne, propagujące zdrowy styl życia, wolny od dymu papierosowego. Sześciolatki wzięły udział w happeningu ph. "Nie pal przy mnie”, maszerując ulicami naszego miasta głośno skandowały hasła „Rzuć palenie”, „Palenie szkodzi”. Mamy nadzieję, że apel naszych przedszkolaków znajdzie zrozumienie wśród palących dorosłych i zostanie przez nich wdrożony w życie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

   Tradycją naszego Bajkowego Przedszkola są uroczyste obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każdego roku, w tym dniu czeka na naszych przedszkolaków wiele atrakcji. I tak właśnie było 25 listopada. Dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi małymi lub dużymi ukochanymi misiami. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy do Misiowej Krainy. Czekały tam na nie „zagubione Misie” z koła wokalno- tanecznego z przygotowanym specjalnie na tę okazję montażem słowno-muzycznym. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych zabawach. Rozwiązywały zagadki, rebusy, układały puzzle z wizerunkiem misia oraz recytowały wiersze o misiach w języku angielskim. W dalszej części spotkania bawiły się przy muzyce tańcząc ze swoimi milusińskimi. Niebywałą atrakcją był tort urodzinowy wykonany z „misiowych smakołyków”, który został zjedzony  z wielkim apetytem. Ten dzień pełen był uśmiechu i radości ze wspólnego spotkania. Jednak najbardziej cieszył fakt możliwości zaprezentowania swoich ukochanych misi oraz zabawy z nimi.                        

Możemy stwierdzić, że mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, przywiązanie do pluszowego misie nigdy nie przeminie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now