Dzień Górnika w przedszkolu

   Dzień Górnika - Barbórka Górnicza to uroczystość, która na stałe wpisana jest w kalendarz wydarzeń Bajkowego Przedszkola. Tradycyjnie 4 grudnia, nasze przedszkole gościło przedstawicieli jednego z najstarszych i najtrudniejszych zawodów, pracowników KWB „Adamów”. Zaproszeni górnicy ubrani w galowe mundury tego dnia spotykali się z przedszkolakami ze wszystkich grup. Dostojni goście zostali powitani specjalnym programem artystycznym przygotowanym przez dzieci z gr. I, V i z koła wokalnego. Na zakończenie występu dzieci złożyły życzenia dla wszystkich górników naszej kopalni wręczając symboliczne lampiony z logo naszego przedszkola.

Po części artystycznej goście podzielili się z dziećmi swoją wiedzą nt. ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz zdjęć sprzętu, rekwizytów i symboli górniczych. Dzieci miały możliwość przymierzenia czapek i kasków górniczych, a także zadania pytań dotyczących kopalni i pracy w niej. Na zakończenie goście w ramach podziękowań za miłe przywitanie i występ obdarowali dzieci słodką niespodziankę. Wszystkim pracownikom KWB „Adamów” życzymy wszelkiej pomyślności z okazji Górniczego Święta.

Mikołajki

   6 grudnia jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie i przywędrował do Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Turku. Przedszkolaki specjalnie dla wyjątkowego Gościa wystąpiły- zaśpiewały i zatańczyły oraz wierszyki dla Mikołaja recytowały. Ważnym wydarzeniem tego dnia było podsumowanie Zabawy plastycznej pt. „Stój dla Mikołaja” zorganizowanej w Bajkowym Przedszkolu dla dzieci i rodziców. Po świętach czerwony strój Mikołaja musi być uprany, więc rodzice i dzieci zaprojektowali i wykonali ze strzępków materiałów nowe, oryginalne stroje, w których Mikołaj będzie na wakacjach ubrany. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ napłynęło mnóstwo pięknych prac, za które dziękujemy. Po występach dzieci pożegnały Mikołaja i wręczyły kosz ze smakołykami, w którym znalazły się: mleko, pierniczki oraz marchewki dla reniferów. W salach na dzieci czekały paczki od Mikołaja oraz pierniczki do dekorowania i wspólnej degustacji.                                                                      To był dzień jak z Bajki- nasze przedszkolne Mikołajki.

Mikołajkowa wizyta w Szkole Podstawową nr 1 w Turku

   5 grudnia 2019 dzieci z grupy IV i V odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 z Mikołajkowym programem wokalno-tanecznym. Przedszkolaki ubrane w czerwone kostiumy z czapkami Mikołaja na głowach zaprezentowały starszym kolegom swój program artystyczny. "Rewia mikołajkowa" wzbudziła duże zainteresowanie, została pozytywnie odebrana, a dzieci otrzymały gromkie brawa. Po występie przedszkolaki zostały obdarowane słodkim upominkiem.

Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci widzów ze szkoły :)

  

Teatrzyk w Bajkowym Przedszkolu

   11 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów sceny kaliskiej, którzy przedstawili spektakl pt. „Przygody Śniegowego Bałwanka”. To pierwsze spotkanie teatralne w tym roku, ale kolejne z aktorami, którzy systematycznie goszczą w naszym przedszkolu. Dzieci tym razem w przedstawieniu pełnym humoru poznały losy śniegowego  bałwanka oraz moc jego ciekawych przygód. Podczas spektaklu  przedszkolaki mogły w nim aktywnie uczestniczyć - odpowiadały na pytania, pomagały rozwiązać problemy bałwanka i ochoczo reagowały na jego wesołe harce. Ta ciekawa i zabawna historia wprowadziła wszystkich  w nadchodzący zimowy czas, na który dzieci z niecierpliwością czekają. Dowodem zadowolenia  i radości ze spotkania były gromkie brawa na koniec przedstawienia.

  

Pasowanie na Przedszkolaka

   Dnia 11 grudnia odbyło się w grupie najmłodszej- Pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość uświetnił występ dzieci, były wiersze, tańce i piosenki. Rodzice poprosili dyrektor przedszkola o dokonanie pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki.

"Razem na Święta"

   Nasze Przedszkole włączając się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ph. "Razem na Święta"podjęło następujące działania:

- Zorganizowaliśmy zbiórkę zabawek i odzieży dla dzieci w ramach akcji "Podaruj Dzieciom Święta", które przekazane zostały do MOPS-u  w Turku

- Czterolatki z grupy 2 wykonały kartki świąteczne, którymi zostali obdarowani podopieczni Zakładu Leczniczo- Opiekuńczego w Turku

-  Dzieci podczas zajęć z arteterapii wykonały świąteczne upominki dla emerytek z naszej placówki. 

   Wszystkie te działania pokazują, jak ważna jest pomoc i wsparcie dla drugiego człowieka, by nikt nigdy nie czuł się sam.                  Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za aktywny udział w akcji. 

Zabawa choinkowa

   Grudzień to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W Bajkowym Przedszkolu  zgodnie z tradycją w tym miesiącu odbywa się zabawa choinkowa, na którą dzieci czekają z utęsknieniem. I tak, w dniu 19.12.2019 r. odbyło się wyczekiwane spotkanie choinkowe. Imprezę poprowadził wodzirej, proponując szereg korowodów tanecznych i tańców z wykorzystaniem muzycznych animacji karaoke. W trakcie spotkania przedszkolaki wesoło bawiły się przy znanych dziecięcych przebojach. Wyczekiwanym przez wszystkich gościem był Mikołaj, który obdarował naszych milusińskich prezentami. Dzieci były tak szczęśliwe i radosne, że jeszcze długo po zakończonej zabawie z ekscytacją opowiadały o swoich wrażeniach.                                                                                 Zabawa choinkowa to forma aktywności, która dostarcza dzieciom wiele radości, uśmiechu i niezapomnianych chwil. Następna już za rok.

Jasełka w przedszkolu

   W okresie przedświątecznym w każdej grupie dzieci zaprezentowały przed najbliższymi Jasełka. Przedszkolaki opowiadały o Narodzeniu Jezusa i śpiewały kolędy. Piękne występy dzieci wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Świątecznie w przedszkolu

   W piątek 20 grudnia wszystkie grupy spotkały się, by razem kolędować i zasiąść do wspólnego obiadu wigilijnego.  W Bajkowym Przedszkolu święta już słychać i widać...

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
IMG_3394