Przedszkole na medal 2019

  Grupa 2 zdobyła 2 miejsce w Plebiscycie "Głosu Wielkopolskiego". Grupa otrzymała pamiątkowy dyplom

i nagrody rzeczowe w postaci przyborów plastycznych.

   Nauczycielem Przedszkola Roku została pani Edyta Fret, nauczycielka grupy 5.

Gratulujemy i dziękujemy rodzicom za wszystkie oddane głosy.

Zajęcia otwarte dla rodziców

  Zajęcia otwarte są formą kontaktu przedszkola z rodzicami. Dają możliwość  indywidualnego zbliżania rodziców do zagadnienia wychowania i nauczania ich dzieci w przedszkolu. Zajęcia odbywają się w ustalonych terminach i mogą przybierać różne formy. Ważna jest obecność i zaangażowanie rodziców podczas tych spotkań. Aktywnemu włączeniu się sprzyja otwartość, a także chęć uczestnictwa we wspólnych zadaniach. Dzieci w trakcie tych zajęć prezentują swoje nabyte umiejętności oraz integrują się z najbliższymi. Planowane wspólnie z dziećmi, dostarczają przedszkolakom radosnych wzruszeń, spełniają pierwszorzędną rolę w wychowaniu oraz w kształtowaniu kultury współdziałania z rówieśnikami i dorosłymi. W styczniu każda z grup zaprosiła swoich rodziców na takie właśnie zajęcia. Dzieci w trakcie zabaw i ćwiczeń zaprezentowały swoje umiejętności językowe z zakresu kształcenia mowy lub z zakresu wiedzy matematycznej. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem rodziców. Zapraszamy na następne w drugim półroczu.

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu

     Babcia i Dziadek to osoby, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i troską. Dlatego też, by odwzajemnić swoje uczucia dzieci z Bajkowego Przedszkola zaprosiły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczyste spotkania z okazji ich święta. Przedszkolaki wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek do dziadków prezentując programy artystyczne przygotowane z tej okazji. Licznie przybyli goście z dumą oraz  łezką w oku oglądali występy swoich wnucząt.
Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim pociechom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz tego, aby wnuczęta zawsze dostarczały im powodów do dumyi uśmiechu. 
Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem  przygotowanym przez rodziców.
Były to niezwykłe spotkania, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, pełne wzruszeń, uśmiechów, radości.

Zapobiegamy pożarom- konkurs plastyczny

   Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w powiatowym konkursie plastycznym ph. „Zapobiegamy Pożarom”. W sobotę, 18 stycznia, w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku odbyło się uroczyste wręczenie nagród       i dyplomów. Spośród 33 dostarczonych prac z Turkowskich przedszkoli dwoje naszych przedszkolaków otrzymało nagrody: 2 miejsce zajęła - Sara Arent (4 –latka) oraz 3 miejsce zajął - Aleksander Antczak (5 – latek).

Serdecznie gratulujemy.

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now