Pierwsze zabawy na placu przedszkolnym

Zabawy maluszków w sali

Przygoda z muzyką

   W nowym roku szkolnym 2019/20 kontynuujemy cykliczny, comiesięczny udział przedszkolaków w audycji muzycznej pt. „SPOTKANIE Z MUZYKĄ” prowadzonej przez artystów scen łódzkich. Już w pierwszym tygodniu września odwiedzili nasze przedszkole muzycy. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały interpretacji znanych przebojów wykonanych na gitarze elektrycznej. Poznały także rzadki, nietypowy, wykonany z dyni instrument strunowy – sitrę.  Jak zawsze dzieci przyjęły gości z radością, z dużym zainteresowaniem wysłuchały ich  koncertu.                                                                                                                                                         

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że jego święto zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
                                                  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"                                                           

Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie dzieci,

aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach,

każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele

cudownych i pozytywnych doświadczeń.

                                                   Niech Wasze marzenia się spełniają !!!                                                                             

Bezpieczny przedszkolak na drodze

   W ramach realizacji tematów „Moja droga do przedszkola” w naszym przedszkolu  odbyły się zajęcia edukacyjne ph. „Bezpieczny Przedszkolak”, które miały na celu poszerzenie i utrwalenie wiedzy dzieci na temat prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drodze. Przedszkolaki przypomniały i utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych: pogotowia ratunkowego -999, straży pożarnej -998, policji-997; numer alarmowy- 112.  

W poszczególnych grupach uczestniczyły w spacerach  na skrzyżowanie ulic z sygnalizacją świetlną gdzie                  z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy a przede wszystkim utrwaliły sobie właściwy sposób przechodzenia przez jezdnię. Głównym celem spacerów było przypomnienie i utrwalenie  zasad ruchu pieszego, sygnalizacji świetlnej, pasów oraz wybranych znaków drogowych.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

   W tym roku jak i w latach ubiegłych 20 września nasze przedszkole brało udział w projekcie pod hasłem „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” organizowanym w całej Polsce. Tego dnia nasi milusińscy ubrani w kolorowe stroje uczestniczyli w szeregu przygotowanych atrakcji. Wspólne spotkanie rozpoczęło odśpiewanie hymnu „Bajkowego Przedszkola”, następnie dzieci z wszystkich grup zaprezentowały swoje piosenki. W dalszej części imprezy przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnych zabaw, tańców i pląsów przy muzyce dziecięcej. Radość     i śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie tego dnia. 

Przedszkolaki sprzątają Świat

   Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Jak co roku nasze przedszkolaki ze starszych grup zaangażowały się w tę akcję. Zaopatrzone w rękawice i worki oczyszczały z porzuconych śmieci najbliższą okolicę osiedla oraz teren boiska przedszkolnego. Dzieci pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków z odpadami. Naszej akcji przyświecało motto: Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda.

Z książką można wiele

   23 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie w ramach realizacji projektu "Z książką można wiele". Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku zaprezentowały dzieciom ciekawą propozycję książek. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajki czytanej przez gości.

Powitanie jesieni

Strażacy w Bajkowym Przedszkolu

   25 września w ramach realizacji zajęć z zakresu bezpieczeństwa gościli w naszym przedszkolu strażacy

z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku. Wizyta gości wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci. Jednak największym powodzeniem cieszył się wóz strażacki, wyposażony w specjalistyczny sprzęt gaśniczy.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się o zasadach zachowania bezpieczeństwa w czasie pożaru, wypadku, burzy, oraz w jakich okolicznościach wzywać straż pożarną. Przypomniały numery alarmowe. Każdy przedszkolak mógł się poczuć jak prawdziwy strażak gaszący pożar trzymając w ręku wąż strażacki.

Odwiedziny Pyrka

   Kontynuując wdrażanie zagadnień dotyczących przestrzegania zasad bezpieczeństwa nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku z maskotką Pyrka.  Goście przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli także numery alarmowe. Przedszkolaki otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Dzieci chętnie ćwiczyły pozycję „żółwia” chroniącą przed atakiem zwierzęcia. Jednak największym  zainteresowaniem cieszył się pokaz wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy funkcjonariusza policji. Przedszkolaki dzieliły  się także swoimi doświadczeniami i wiedzą, jak należy zachowywać się na drodze i w najbliższym otoczeniu. Na zakończenie spotkania ku radości wszystkich dołączył Pyrek, z którym dzieci wykonały pamiątkowe zdjęcie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now